Inwentaryzacja budynku

Inwentaryzacja budynku Tłuszcz Wołomin
Inwentaryzacja budynku

Inwentaryzacja budynku

Inwentaryzacja budynku – inwentaryzacja powykonawcza – inwentaryzacja budowlana to zespół czynności geodezyjnych których wynikiem jest zebranie danych przestrzennych o rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki lub terenu. Na podstawie pomiaru powstaje mapa inwentaryzacyjna oraz zostają wprowadzone zmiany na bazach danych Starostwa Powiatowego m.in na Bazie Obiektow Topograficznych (BDOT500) i w Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB)

 

Kiedy wykonujemy inwentaryzację budynku?

Inwentaryzację budynku wykonujemy na zakończenie budowy, przebudowy lub rozbudowy. Mapa z inwentaryzacją powykonawczą oraz informacja od geodety uprawnionego o zgodności usytuowania obiektu z projektem to niezbędne dokumenty do odbioru budynku. Mapa z pomiaru inwentaryzacyjnego nie „przedawnia się” zatem można wykonywać ją na długo przed odbiorem.
Przewody podziemne i podziemne elementy budowli należy inwentaryzować przed i zasypanie. Obowiązek zgłoszenia obiektów do inwentaryzacji spoczywa na Inwestorze ewentualnie na Kierowniku budowy.

Co zawiera inwentaryzacja budynku ?

Mapa z inwentaryzacją powykonawczą zawiera:  pomierzony budynek wraz z elementami dodatkowymi typu schody, tarasy, przyłącza mediów które zostały wykonane (gazowe, kanalizacyjne, wodociągowe i elektryczne) oraz elementy zagospodarowania terenu typu chodniki, śmietniki itp.
Inwentaryzację wykonuje się również gdy nastąpiły zmiany w trakcie budowy i należy wykonać zamienny projekt zagospodarowania działki.

Jak zamówić inwentaryzację budynku ?

Aby zamówić inwentaryzację budynku wystarczy się z nami skontaktować np. telefonicznie i podać numer działki na której znajduję się nieruchomość. Należy również przygotować projekt budowlany, ponieważ geodeta musi porównać zgodność mierzonego obiektu z projektem. Na inwentaryzację umawiamy się w dogodnym, wybranym przez Państwa terminie. Pomiar zajmuje zwykle 1-2 godziny, następnie operat techniczny trafia do Powiatowego Ośrodka Geodezji i Kartografii Po ok 4 tygodniach mapa jest gotowa, kontaktujemy się z Państwem i umawiamy na odbiór materiałów.

Standardowo wykonujemy 4 egzemplarze mapy z inwentaryzacją.


Gwarancja: 12 miesięcy


Zasięg: Województwo mazowieckie, powiat wołomiński, miński, wyszkowski i węgrowski. Geodeta Wołomin, Geodeta Tłuszcz, Geodeta Jadów i okolice


Termin wykonania: 4 tygodnie


Jak zamówić: Telefonicznie pod numerem 695-738-925 lub mailowo na adres geodetawolomin@onet.pl

Możesz nas znaleźć również tutaj